linka zelena

šou-tchaj-jang siao-čchang-ť-ing

 

Tenké střevo je důležitou součástí trávicí soustavy. Trávená strava ze žaludku se dostává do tenkého střeva, kde se uskutečňuje oddělování "čistého od kalného", to je toho, co má být dále tělem využito a toho, co má být z těla odvedeno.

Tenké střevo je úzce propojeno se srdcem - sdruženým orgánem v elementu "ministerskéhp ohně", dále se slezinou a ledvinymi, zejména je-li oslabena jejich energie. Podle tradiční čínské medicíny je poskládáno v šestnácti záhybech a pojímá do sebe vedle pevné stravy i velkou část vody. Jeho funkcí je příjem tráveniny, naplňování se a přesměrování potravy na vyživující esenci.

Dále řídí tělesné tekutiny a jejich oddělování a vylučování do tlustého střeva. Tekutý odpad se za pomoci trojitého zářiče a ledvin v podobě moči shromažďuje v močovém měchýři, odkud je jako moč vylučován. "Kalné" látky sestupují dolů a mění se v moč a stolici, "čisté" se vstřebávají do organismu. Při poruše se voda nedostává do močového měchýře a dostavuje se průjem.

PRŮBĚH DRÁHY
Jangová dráha probíhající vzestupně od ruky k hlavě. Začíná na vnější straně špičky malíčku, jde po spodní straně loktu na zadní stranu ramena přes lopatku pod 7. krční obratel.

 

 

 

Obecná charakteristika jangová dráha probíhající vzestupně od ruky k hlavě
Pod vlivem je

hlava

hrdlo

šíje

záda

Sdružený orgán

srdce

Element oheň
Měsíc červen
Maximální čas 13 - 15 hod. 
Povrchové tkáně  arterie 
Nálady radost
Barva  žlutá

 

Symptomy

Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

  • Bolesti v dutině ústní - zubů a horní čelisti, bolesti v krku, otékání pod bradou, bolesti na vnější straně šíje ramen a hlavy, otoky na hlavě, závratě a hučení v uších, zhoršení sluchu, hluchota, zežloutnutí bělma, nutnost zavírat oči při zaostřování zraku, otok tváří, lámavá bolest v nadloktí a předloktí, nevládnost v kloubech loktů a ramen, cévní onemocnění a poruchy centrálního nervového systému, revmatická a jiná onemocnění horních končetin, bolesti v podbřišku, pohlavních orgánech a bederní páteři, průjmy, zácpa, onemocnění dvanáctníku, bolesti svalů v průběhu jeho šlachosvalové dráhy, vznik bradavic

 

Psychické projevy energetické nerovnováhy:

  • smích
  • přílišná radost
  • schopnost vidět širší souvislosti
  • neschopnost udržet se v rovnovážném stavu - neradovat se příliš z úspěchu a nepropadat panice při neúspěchu 
Poradíme vám
 
telefon+420 222 764 004
po-pá 8-16:00

Zeptejte se odborníka on-line.

Do 48 hodin vám odpovíme.

Regenerace ve Sféře ®

linka zluta

sfera

Nemoci můžeme předejít, když vyrovnáme nedostatek energie v meridiánech. Cílem našich ryze českých přípravků je zharmonizovat energetickou síť dříve, než dojde k dlouhodobému energetickému úbytku.

 

Diochi Řecký Pentagram ®

linka zluta

pentagram

Regenerační systém, který celistvě pomáhá řešit důsledky zánětu projevujícího se oslabením energetického systému člověka. Pentagram začíná Alfou a končí Omegou, neboť člověk je Alfa i Omega všeho!