linka zelena

šou-ťue-jin sin-pao-ťing

 

Také nazýván meridiánem perikardu (osrdečníku) či meridiánem oběhu a sexuality.
Osrdečník jako blána obalující srdce je chrání tím, že zadržuje škodlivé vlivy, jako je horko, chlad a jiné, a zabraňuje jim, aby přímo atakovaly srdce a vnikly do něj. Obal srdce je svrchovaným vládcem všech orgánů a sídlem ducha. Pod jeho vlivem je cévní a nervový systém, srdce, hrudník, žaludek, horní končetiny po vnitřní (dlaňové) straně.

PRŮBĚH DRÁHY
Jde o dráhu středního jinu ruky, ustupujícího jinu. Podle tradiční čínské medicíny jde o jinový meridián probíhající sestupně od hrudníku k ruce. Vychází z perikardu (osrdečníku) a sestupuje přes bránici do břicha, kde je v úzkém kontaktu s horní, střední a dolní částí břišní dutiny. Hrudní větev jde po vnitřní straně hrudníku a na povrch vystupuje o prst vedle prsní bradavky. Probíhá v krátké vzestupné linii mezi meridiány srdce a plic až k podpažní rýze. Zde ostře zahýbá na vnitřní stranu paže a dále probíhá po její vnitřní straně, přes dvouhlavý sval paže, přes střed lokte a středem předloktí na střed ruky a na vnitřní stranu bříška koncového článku středního prstu. Její další větev se zprostřed dlaně odděluje a vede po malíkové straně čtvrtého prstu na jeho konec. Tři palce pod podpažím pokračuje boční větev meridiánu zpět do středu hrudi, postupuje přes tři zářiče. Jedna její část jde nahoru podél hrdla a za uchem se spojuje s meridiánem tří zářičů. Meridián má 9 bodů.

 

Obecná charakteristika

jinová dráha probíhající sestupně od hrudníku k ruce

Pod vlivem je

srdce

cévní a nervový systém

hrudník

žaludek

horní končetiny po vnitřní straně

Sdružený orgán

tři zářiče

Element oheň
Měsíc červenec
Maximální čas 19 - 21 hod. 
Povrchové tkáně  arterie
Nálady radost
Barva  tmavě fialová

 

Symptomy

Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

  • Bolesti v hrudní krajině, angina pectoris, srdeční palpitace, bolesti břicha v oblasti malé pánve, na podkladě poruch prokrvení, zarudnutí tváří, pocení v podpaží, spasmy a kontraktury v oblasti horní končetiny, pocity horkosti v dlaních, zežloutnutí očního bělma, bolesti v průběhu dráhy.

Psychické projevy energetické nerovnováhy:

  • Sklon k nezadržitelnému ustavičnému smíchu, podrážděnost, duševní neklid, neurózy, citová labilita, neschopnost odpustit sám sobě, neschopnost upřímnosti a lásky k sobě samému, maniakální psychózy.
    Poznámka: Je zde velká podobnost příznaků s dráhou srdce.
Poradíme vám
 
telefon+420 222 764 004
po-pá 8-16:00

Zeptejte se odborníka on-line.

Do 48 hodin vám odpovíme.

Regenerace ve Sféře ®

linka zluta

sfera

Nemoci můžeme předejít, když vyrovnáme nedostatek energie v meridiánech. Cílem našich ryze českých přípravků je zharmonizovat energetickou síť dříve, než dojde k dlouhodobému energetickému úbytku.

 

Diochi Řecký Pentagram ®

linka zluta

pentagram

Regenerační systém, který celistvě pomáhá řešit důsledky zánětu projevujícího se oslabením energetického systému člověka. Pentagram začíná Alfou a končí Omegou, neboť člověk je Alfa i Omega všeho!