Rituál krásy podle čínské medicíny je prověřený staletími. Však jej používaly už nádherné konkubíny na dvorech čínských císařů, aby jejich obličeje byly stále svěží a dokonalé. Jinak by totiž přišly o místo. Jaké bylo tajemství jejich půvabu? Dámy si své půvabné tváře pravidelně masírovaly NEFRITEM!

Nefrit můžete použít buď jako kamennou destičku GUA SHA, tím pak provedete masáž přesně takovou, jakou používaly čínské krasavice. Nebo zvolíte modernější evropskou verzi masáže za pomocí face rolleru. Rituál má ale dvě PODMÍNKY: Masáž musí být prováděná nefritem a má to být masáž lymfatická.

1. Podmínka: nefrit
Nefrit je polodrahokam, který je velmi tvrdý – stupeň jeho tvrdosti je mezi 6 – 6,5 stupně Mohsovy stupnice. Je tedy přibližně stejně tvrdý jako křemen, navíc má však jednu velmi důležitou vlastnost. Krystal nefritu má úžasnou krystalickou mřížku, mnohem houževnatější než křemen. Oslní vás i svou krásnou – má nádhernou tmavě zelenou zklidňující barvu a po naleštění se dokonale skelně leskne. Při kontaktu s pletí je stále chladný, takže zmenšuje rozšířené póry a zpevňuje pleť. Staří Číňané připisovali nefritu léčivé účinky. Vyráběli z něj číše, ze kterých pili – věřili, že nefrit dává vodě očistnou sílu. Z nefritu také vyráběli šperky a amulety, kterým připisovali léčivé působení. Nefrit měl předávat svému nositeli vyrovnanost a duševní klid.

2. Podmínka: masáž
Pokud si pravidelně dopřáváte kosmetické ošetření pleti, jistě víte, že základem profesionálního ošetření pleti je důkladná masáž. Dnes vás seznámíme s masáží, která pro váš obličej udělá více než zručné prsty kosmetičky. Navíc si masáž můžete provádět sama doma buď pomocí kamenné destičky Gua Sha, nebo pomocí face rolleru.

Malá vsuvka na téma lymfa 
Abychom pochopili princip masáže Gua Sha, musíme se seznámit s lymfou.
V Evropě se často hovoří o hodnotách cukru, cholesterolu a dalších látek v krvi, ale o lymfatickém systému se mluví mnohem méně. Proč bychom o něj vlastně měli pečovat?
Lymfatický systém hraje důležitou roli – má za úkol čistit organizmus od všech naplavenin, které vznikají při metabolismu potravin. O odvod škodlivin z těla se stará lymfa, což je nažloutlá tekutina proudící v lymfatickém systému. Lymfatický systém je součástí systému imunitního. Pokud lymfa špatně proudí, objeví se otoky, únava, dochází k i poruchám imunity.
Správné fungování lymfatického systému podpoříme vyváženým jídelníčkem a správným pitným režimem – vhodné jsou teplé čaje a velmi prospěšný je kvalitní lymfatický čaj, který lymfu pomocí speciálních bylin pročistí. Důležitý je také pohyb a cvičení. To nejlepší, co pro lymfu můžeme udělat, je ovšem lymfatická masáž! Hani, tady bude Diochi čaj

Seznamte se s klasickou čínskou masáží Gua Sha
Tato masáž je v Evropě prakticky neznámá. Víte, co znamená Gua Sha v překladu? „Gua“ je pohyb v jednom směru, doslova „škrábat“ a slůvko „Sha“ znamená špatný. Doslovný překlad tedy je „seškrábat“ všechno špatné z těla. K masáži se používají nefritové destičky, ovšem vymyšlené tak, že dokážou promasírovat i hlubší vrstvy kůže a pleti. A aby to „škrábání“ nebolelo, provádí se za pomoci speciálního oleje. Jedná se o masáž celého těla, při které pacient leží, a po masáži se doporučuje konzumace lymfatického čaje, který podpoří odplavení toxinů z těla.

Čínští lékaři jsou precizně seznámeni jak s anatomií, tak s propojením jednotlivých orgánů těla akupunkturními drahami. Masáž Gua Sha je dokonale promyšlenou lymfatickou masáží, která vede k detoxikaci a pročištění všech orgánů a správnému rozproudění krve v těle pacienta. Organizmus si pak s nemocí poradí, jednoduše ji vyloučí a sám se uvede do stavu rovnováhy.

Kosmetická masáž Gua Sha
Podle tradiční čínské medicíny se na obličeji nachází body, které propojují všechny orgány v těle. Pokud provádíte masáž Gua Sha na obličeji, pracujete tedy nejen na své kráse, ale i na ozdravení celého organizmu. Podmínkou masáže je nanesení krému, séra či oleje na pleť.
Pak pomalými pohyby masírujete obličej kamennou destičkou Gua Sha vždy od středu ven.

Evropa touží po originalitě a pohodlnosti – tak se narodil face roller.
Válečky z nefritu jsou zasazené do kosmetické pomůcky s rukojetí tak, aby rolovaly po pleti. A protože se již používají mezinárodně, ujal se anglický název face roller. Face roller jemnou masáží rozproudí lymfu v celém obličeji, pleť se prokrví a spustí celou sérii ozdravných procesů. Uvolní obličejové svaly, vyhladí otoky a tmavé kruhy pod očima a nastartuje detoxikaci pleti. Díky tomu se vlastně vaše pleť uvede do stavu „samoléčení“. Sama se začne regenerovat a postupně si sama vyhladí vrásky. Cítíte, jak je to dokonalé?

Výsledný efekt
Jak myslíte, že se nejvíce omladí obličej? Tak, že se zdokonalí jeho kontury, vyrýsuje se čelist, lícní kosti a hlavně brada. Ztracená energie čchi se rozproudí a postará se o vaši krásu.

Jak používat face roller:
1. Na vyčištěnou pleť naneste svůj oblíbený krém nebo olej.
Není to nezbytné, ale je to vhodné, válečky pak po pleti lépe kloužou a zapracují prospěšné
látky do pleti.
2. Větším válečkem začněte rolovat vždy od středu obličeje směrem ven.
3. Malým válečkem masírujte citlivou oblast kolem očí, opět dlouhými tahy směrem ven až k
vlasům. Pak jemně masírujte horní i dolní víčka.
4. Pokud máte na obličeji otoky, dejte roller na pár minut do mrazáku a použijte
vychlazený.

Rozdíly mezi masáží destičkou Gua Sha a face rollerem
Masáž destičkou Gua Sha je vynikající pro rozproudění lymfy a vyloučení toxinů, vrásky se vyhlazují rychleji. Masáž se provádí 2x až 3x týdně na obličeji, navíc je vhodná i na celé tělo. Musí se provádět s podkladovým krémem, nebo olejem, aby se pokožka nepoškrábala. Ale nesmí se používat na problematickou a aknózní pleť.
Face roller se může používat na každou pleť, jeho benefitem je, že pomáhá i při akné.
Masáž se dělá jen na obličej, optimálně ráno a večer. Ráno je masáž vhodná na minimalizaci otoků po spánku a probuzení pleti. Večer face rollerem krásně zažehlíte do obličeje svoji noční péči o pleť. Face roller je natolik hladivý, že se může použít i přímo na pleť
bez podkladu. Použití rolleru je jednodušší, vyhlazení vrásek je však o něco pomalejší.

Zásadně kámen přírodní!
Gua Sha i face roller si můžete koupit syntetické – z umělé hmoty nebo z barevného skla. Vypadají hezky, ale užitek pleti nepřinesou. Nemají léčivé účinky pravých kamenů. Pouze drahokamy mají na pleť účinky detoxikační, ozdravné, energetizující a ochlazující.
Rituál krásy, který se datuje již od sedmého století našeho letopočtu, se vyplatí dodržovat podle tradice. Ostatně destička Gua Sha i face roller z nefritu nejsou finančně náročné. Přesto nebo možná právě proto můžete být jejich účinky na vaši pleť příjemně překvapeni. Zařadíte-li je do svého denního rituálu, rozkvete vaše pleť do své přirozené krásy. Inspirujte se na www.iplove.cz, kde můžete koupit ty nejkvalitnější nefritové face rollery i Gua Sha kameny za příznivé ceny a samozřejmě doplňte kosmetickou péčí DIOCHI.