Je onemocnění karpálního tunelu předzvěstí diabetu?

Onemocnění karpálního tunelu nikdy nepodceňujte! Větu jsem ukončil vykřičníkem záměrně, je to opravdu důležité. Podle nových výzkumů vědců z Velké Británie vás diabetes může postihnout velmi brzy a karpální tunel je pouhou předzvěstí této nebezpečné choroby.

Začne to mravenčením a pocity zhoršené citlivosti v oblasti vnitřní strany zápěstí a dlaně. Čas od času se změní na ostrou vystřelující bolest ze zápěstí do ramene. Tento bolestivý stav je způsoben utlačováním mediálního nervu v oblasti vnitřního zápěstí. Úzkou štěrbinou mezi vazy a kostmi na vnitřní straně ruky, kterou nazýváme karpální tunel, probíhají mediální nerv a šlachy. Zhrubnutím podrážděných šlach anebo jejich zduřením dojde v oblasti karpálního tunelu k útlaku nervu medialis, což následně vyvolá zmíněnou nepříjemnou bolest.

Pro odstranění bolesti můžeme vyzkoušet bioinformační krém Diocel Artrizone, který obsahuje výtažky z bylin s analgetickým účinkem. Jestliže tomu někdo nevěří, nechť zkusí aplikovat trochu krému na špičku jazyka a nechá uběhnout jen jednu minutu. Pak si vypláchne ústa a stačí se optat, co cítí tam, kde byl krém. Krém používejte na bolestivé místo několikrát denně. Také si, a to je neméně důležité, natřete oblast pod pupkem a oblast žaludku, případně oblast ledvin. Já osobně bych si přidal 3x 2 kapsle Vista clearu proložené deseti kapkami Astominu. K tomu bych popíjel čaj z divokého pomeranče (přesnější biologická taxonomie jej označuje jako pomerančovník hořký, Citrus aurantium). Z homeopatik pak pomůže Zincum metalicum ch-15 v dávce 3 kuličky 1x za 3 dny, užívání celkem 4 týdny. Tato kombinace mi zajistí okamžité snížení cukru, nastartuje ledviny a slinivku. Celou tuto, možná pro někoho poněkud složitou kombinaci, bych užíval aspoň po dobu tří měsíců a pak bych Astomin vystřídal třeba Gerocelem kapky a Gerocelem kapsle a následně tříměsíční kúrou s produktem Viraimun v dávce 3x 2 kapsle denně. Zní to složitě, ale rozhodně se to vyplatí.

Co odhalil výzkum?

Výzkumníci z Kings College v Londýně porovnávali 1674 pacientů, u nichž byl diagnostikován diabetes mellitus v období mezi listopadem 2003 a říjnem 2004, s vybranou kontrolní skupinou 2294 jedinců, kteří diabetem netrpěli, ale byli přibližně stejného věku, pohlaví a žili ve stejné oblasti. Přitom se zaměřili na výskyt onemocnění karpálního tunelu. Jak uvedli v článku uveřejněném v časopise Diabetes care v roce 2006, ve skupině postižených diabetem byl o 36 % častější výskyt syndromu karpálního tunelu než v kontrolní skupině. Zajímavé je též zjištění, že příznaky z utlačování mediálního nervu v oblasti karpálního tunelu se vyskytují často i deset let před diagnostikováním diabetu!

Výzkumný tým je toho názoru, že vysoká hladina krevního cukru a různé metabolické abnormality u pacientů s diabetem mohou přispívat k poruše funkce nervů v oblasti karpálního tunelu. Proto by se měl každý, kdo trpí onemocněním karpálního tunelu, podrobit lékařskému vyšetření se zaměřením na prvotní příznaky diabetu.

Když už ale víme, jak vše probíhá, měli bychom se již dnes zajímat o své zdraví a preventivně užívat vhodné bylinné preparáty, přírodní medicínu nebo výše doporučené doplňky stravy z detoxikačního systému Regenerace ve Sféře a celkově si tak zlepšit metabolismus. K tomu je dobré přidat i trochu pohybu. Vyhneme se tak (nebo je aspoň oddálíme) nepříjemným potížím v budoucnosti pojícím se s diabetem.

Vladimír Ďurina

 

uveřejněno v časopise Sféra, vydání 03/2011