Universální křišťál pomáhá odstranit blokády energetických center, čistí krev, játra a ledviny, podporuje činnost žláz s vnitřní sekrecí. Může nám pomoci i s jarní očistou.

 Čirá jasná zář křišťálu nás spojuje s pramenem původní energie, která sídlí v naší duši a zcela nás prozařuje svojí tvůrčí silou. Je to světlo, které v nás pulzuje a my ho pro mnohé negace často ani necítíme. Takto ochraňuje a čistí naši auru, odstraňuje blokády bránící průtoku životodárné energie, veškeré nečistoty a disharmonie duše, prosvětluje naše pocity, myšlenky a představy a nabíjí nás novou energií.

Původní podstata křišťálu může naši energii očistit, posílit, koncentrovat, ukládat, přenášet a přeměňovat. Jestliže náš duševní stav a organismus je v nerovnováze a něčím oslabený, přichází napětí, bolest a nakonec i nemoc. Tomu všemu můžeme předcházet prevencí. Kámen nosíme u sebe, nejlépe v přímém dotyku s tělem, kontemplujeme a medituje s ním. V případě, že nemoc už propukne, přikládáme ho na bolestivá a nemocná místa, která takto uvedeme do souladu s celým organismem a všemi energetickými centry. Zejména křišťál má univerzální schopnost utišovat a léčit a může zastoupit i jiné kameny, které právě nemáme v dosahu.

Je to „aspirin“ mezi všemi kameny, který nám často poslouží jako první pomoc, když se cítíme oslabeni, když na nás něco leze.

Pomocí křišťálu můžeme spolehlivě určit i blokády a nemoci v počátečním stadiu, kdy ještě napětí a bolest necítíme. To ovšem vyžaduje zvýšenou vnímavost, kterou můžeme trpělivým cvičením prohloubit. K tomu je nutné podotknout, že sice není svojí hojivou silou zcela bezbranný v léčení následků, ale je především schopen nalézt a odstranit příčiny, tedy podstatu nemoci. Můžeme ho pokládat na odpovídající energetická centra, čakry, které jsou oslabené nebo blokované, nebo mezi ně k podpoře průchodu energie, nebo přímo na nemocná místa.

Univerzální pomocník

Křišťál nám zdravotně pomáhá ve všech energetických centrech, ale silně působí zejména na čakry čela, temene a rukou. Fyzicky je zejména kamenem očisty. Čistí krev, zbavuje ji tuku a podporuje činnost žláz v produkci „šťastných“ hormonů, které vnášejí do našeho každodenního života vyváženou pozitivní energii lásky a soucitu. Odstraňuje únavu a stavy letargie. Celkově aktivuje nervový systém, krevní oběh a činnost srdce, plic, žaludku, jater, střev a ledvin. V centru hrdla pozitivně působí na funkci štítné žlázy, v srdečním centru na srdce, krevní oběh a plíce, v pupečním centru na zažívací ústrojí. Čistí a léčí cévní systém, játra a ledviny, podporuje látkovou přeměnu a trávení, pomáhá zbavovat tělo jedů, nečistot a škodlivin. Je vhodný jako prevence, ale spolupůsobí i při léčbě nádorových onemocnění. Zdravotně nejúčinnější síla křišťálu je ovšem v jeho schopnosti tišit neuralgické bolesti. Takto pomáhá při nevolnosti, závratích, bolestech hlavy, migréně. Kromě přikládání jsou doporučeny i očistné kúry při kožních nemocech a popáleninách. Při průjmech a žaludeční nevolnosti vodu pijeme po doušcích. Je to účinný elixír. Voda, v níž je křišťál ponořen, je nejen zdravá, ale i chutná a osvěžující. Pokud touto vodou zaléváme květiny, lépe rostou a prospívají.

Bohatá drúza křišťálu by neměla chybět v žádném příbytku, kde je zapotřebí důkladné výměny energie a očisty. Působí i jako harmonický prvek ovlivňující mezilidské vztahy v rodině, je ochranou před elektrickým smogem a zářením, vyrovnává a neutralizuje patogenní zóny.

Křišťál je vhodný i pro meditaci. Pokud s ním budeme krátce meditovat ráno a večer, výsledek se záhy dostaví. Daruje nám tolik životodárné energie, že s ní vystačíme po celý den a budeme mít nerušený spánek. Večerní meditace je zároveň čas očisty. Zbavíme se všech nánosů a nečistot, které jsme na sebe nabrali za celý den. Pročistíme a uvolníme všechny průtoky a průchody mezi jednotlivými čakrami v těle, kudy pak může volně proudit životodárná energie.