Kombinace, které uleví vašemu trávení

WENDITA  - jihoamerická bylina se zajímavými antioxidačními účinky.

Wendita je domorodá rostlina severovýchodní části Patagónie a dnešní Paraguaye. Z převážné většiny se konzumuje v Jižní Americe a postupně nabývá na oblíbenosti v "západní kultuře", tj. Severní Americe, Evropě a Austrálii.

Wendita má výtečnou chuť a vůni. Používá se jako samostatný čaj nebo v kombinacích, odvar nebo jako doplněk stravy k osvěžení při vysokých vedrech v Argentině a Paraguayi, využívá se jako aperitiv k podpoře chuti k jídlu. Zároveň se může popíjet k lepšímu trávení po těžkých jídlech stejně, jako se pije po obědě k osvěžení a stimulaci trávení. Místní wenditu pravidelně popíjejí při zácpě, pálení žáhy, bolestech žaludku a jater. V listech jsou obsaženy verbascosidy, které se zpracovávají do doplňků stravy a do kosmetických přípravků.

Bylina harmonizuje meridián střev, jater, žlučníku a žaludku. Různé herbáře a učebnice tradiční medicíny doporučují wenditu při střevních obtížích, zvracení a nechutenství.

Dávkování:   Jednu polévkovou lžíci sušené nati přelijeme 750 ml horké vody a pod pokličkou necháme louhovat 10–15 min. Takto připravený čaj popíjíme v průběhu dne. Po třech týdnech užívání následuje jeden týden pauza. Sušené listy jsou vhodné i jako dochucující přísada do jiných bylinných čajů.

Vhodné kombinace


WENDITA CALYSINA čaj + ASTOMIN kapky

Bioinformační kapky ASTOMIN obsahují macerát bylin s vysokým obsahem hořčin, které pomáhají harmonizovat trávení, činnost žaludku, střev a jater. Jejich přesah je až ke slinivce a slezině. Obsahují macerát 15 bylin a 9 esenciálních silic. Hořčiny bývaly vždy nedílnou součástí omlazujících elixírů. Silně podporují čištění trávicího ústrojí, podporují vylučování žlučových kyselin, zlepšují trávení, tvorbu žaludečních a slinivkových enzymů. Vybrané byliny obsahují též fytohormony a fytolátky, které se osvědčily při odbourávání alkoholu z organizmu. Zároveň Astomin kapky obsahují extrakt rostlin, které působí proti parazitům.

 • Galgán lékařský pomáhá normalizovat trávení
 • Puškvorec obecný napomáhá k normálnímu trávení
 • Lékořice uralská pomáhá k normální funkci metabolismu a podpoře hubnutí
 • Hořec žlutý napomáhá k normálnímu trávení a osvěžení těla
 • Libečková silice normalizuje trávení a vylučování vody z organizmu
 • Kmínová silice napomáhá k normálnímu trávení a funkci dýchacího systému

 

WENDITA CALYSINA čaj + INTOCEL kapky

Bioinformační kapky INTOCEL – doplněk stravy mají silný ochranný vliv na celý organizmus a jsou jedním z korunních králů základní řady REGENERACE VE SFÉŘE. Jejich doménou je především orgány v oblasti plexus solaris, ale mají rozsáhlý vliv na celou energetiku těla, protože harmonizují energetickou dráhu (meridián) opasku, který spojuje všechny orgány. Proto je jejich působnost velmi široká.

Obsahují extrakt bylin s vysokým podílem tříslovin, které při redukčních dietách významně napomáhají hubnutí. Pro jejich vysoký podíl se kapky užívají výhradně po jídle. Rostlinné třísloviny reagují s bílkovinami na povrchu střev a sliznic a vytvoří na nich ochrannou bariéru. Ta pak brání průniku mikročásteček tuku do cév a jejich následnému usazování v těle. Ochranná vrstva brání též průniku různým patogenům a toxinům do těla.

Říká se, že kdo má funkční střeva, ten má 60% imunitního systému v pořádku, proto je zapotřebí o střeva pečovat.

INTOCEL kapky obsahují extrakt 12 bylin + dračí krev + 10 esenciálních silic. Mezi extrakty najdete byliny, které se už po staletí užívají při problémech s trávením.

 • Len setý napomáhá udržovat optimální zažívání, podporuje normální funkci žaludku a střev a celkovou funkci střevního traktu
 • Dub letní napomáhá k normalizaci krevního oběhu a podporuje činnost gastrointestinálního traktu a střev
 • Kadidlovník pravý podporuje funkci a stav kloubů, kostí, svalů a pomáhá chránit buňky proti oxidačnímu poškození
 • Kadidlovník dále podporuje normální funkci střevního traktu, činnost srdce a kontroluje hladinu cholesterolu v krvi
 • Myrhovník pomáhá normalizovat hladinu cholesterolu v krvi, posilovat imunitu a pročišťovat střeva, krev a tkáně
 • Fenyklová silice pomáhá normalizovat trávení, dýchací systém, podporuje pročištění a detoxikaci jater

 

WENDITA CALYSINA čaj + SAGRADIN kapky

SAGRADIN kapky obsahují latex ze stromu CROTON LECHLERI, jehož míze se říká dračí krev. Jedná se o mízu, která strom chrání před napadením různými plísněmi, patogeny a vnějšími škůdci. Dračí krev obsahuje řadu přírodních aktivních látek jako jsou alkaloidy, flavonoly, fenoly, z nichž nejznámější je taspin. Další klíčovou složkou dračí krve je proanthocyanindinový oligomer zvaný SP-303, jež byl podroben výzkumům, které vedly v USA v roce 2013 k registraci léků. Jedním z nich je lék proti infekcím dýchacích cest virového původu. Druhým je lék místně (lokálně) působící proti herpetoviru (skupina retrovirů) typických tzv. reverzní transkripcí tedy specifickým přepisem virové informace (zpětný přepis), běžným onemocněním způsobeným herpetovirem je např. Herpes zoster (tedy tzv. pásový opar).

Dračí krev si našla své místo v přírodní medicíně jihoamerických národů. Zevně se používá potíráním na postižené místo, kde dojde k poranění. Rána se lépe hojí a nepronikne tak do ní příliš infekce. Dračí krev velmi rychle zasychá a vytváří druhotnou kůži. Zevně se dále používá při vaginálních koupelích, ekzémech po kousnutí hmyzem nebo k zastavení krvácení. Domorodí léčitelé ale užívali i dračí krev vnitřně.

Na závěr lze říci, že dračí krev by neměli užívat lidé trpící jaterními a ledvinovými problémy, děti, těhotné a kojící ženy. Její užívání je vhodné doplnit probiotiky pro posílení střevní mikroflóry, protože dračí krev ji částečně ničí

Regenerace ve Sféře ®

linka zluta

sfera

Nemoci můžeme předejít, když vyrovnáme nedostatek energie v meridiánech. Cílem našich ryze českých přípravků je zharmonizovat energetickou síť dříve, než dojde k dlouhodobému energetickému úbytku.

 

Diochi Řecký Pentagram ®

linka zluta

pentagram

Regenerační systém, který celistvě pomáhá řešit důsledky zánětu projevujícího se oslabením energetického systému člověka. Pentagram začíná Alfou a končí Omegou, neboť člověk je Alfa i Omega všeho!