Nové složení Diocel Supracid

 • Sépiová kost
 • Pískavice - řecké seno suchý extrakt, původně mleté semeno
 • Rdesno mnohokvěté suchý extrakt
 • Kadidlovník pilovitý suchý extrakt
 • Vitamín D3
 • Vitamín K2

Směs éterických silic:

 • Eukalyptová
 • Kardamomová silice
 • Badyánová silice
 • Citronová
 • Máty peprné
 • Anýzová
 • Fenyklová
 • Grepová

 

Sépiová kost je zásobárnou biologicky dostupných minerálů - vápníku, hořčíku a dalších pro kosti, klouby, vazy, zuby, nehty i vlasy. Slouží jako zdroj pro syntézu anorganických složek chrupavky. Podporuje snižování kyselosti žaludečního obsahu a pomáhá tak udržovat acidobazickou rovnováhu organizmu.

Pískavice řecké seno pomáhá normalizovat činnost svalů, podporuje normální funkci žaludku, metabolismus tuků, normální hladinu cukru v krvi nebo chuť k jídlu.

Rdesno mnohokvěté podporuje normální funkci kardiovaskulárního systému a pomáhá upravovat hladinu cholesterolu v krvi.

Kadidlovník pilovitý podporuje funkce střevního traktu, dýchacího systému (střeva jsou dle TČM propojena s plícemi), pomáhá normalizovat činnost srdce, hladinu cholesterolu v krvi a podporuje normální stav kloubů. Proto je velmi často přidávaný do doplňků stravy na podporu pohybového aparátu.

Nově přidané složky: Vitamín D3 + K2

Nejdůležitější význam vitamínu D je jeho podpora vstřebávání vápníku a fosforu ze střeva do krve, kdy udržuje optimální hodnotu těchto minerálů a pomáhá je transportovat do kostí a dalších orgánů. Vitamín D je tedy nezbytný pro správný vývoj kostí, zubů a kloubů. Jeho důležitost stoupá především v zimě, kdy naše kůže není vystavována slunečním paprskům a kdy stoupá riziko jeho deficitu. Vitamín D je doporučováno užívat v zimním období, kdy má tělo nedostatečný přísun slunečního záření, a tím je vystaveno deficitu vitamínu D.

Vitamín D podporuje vstřebávání vápníku, hořčíku a fosforečnanů ve střevech a za mnoho dalších biologických účinků. Kombinace vitamínů D3 a K2 pomáhá zlepšovat celkovou hustotu kostních minerálů a přispívá k normálnímu stavu kostí, zubů, nehtů, ale i svalů.

Vitamín D a vápník – tyto dvě živiny fungují ruku v ruce. Vitamín D pomáhá tělu vstřebávat vápník, stejně jako hořčík pomáhá vstřebávání a aktivaci vitamínu D

Oba vitamíny D3 a K2 patří do skupiny rozpustných v tucích, a proto se vstřebávají za přítomnosti tuků ve stravě. Z tohoto důvodu je zapotřebí užívat tyto vitamíny po jídle nebo s jídlem, ve kterém jsou obsaženy tuky, jako např. avokádo, vejce, tučné ryby, olivový olej, ořechy nebo semínka a další. Oba tyto dva vitamíny mají synergický účinek, což znamená, že jeden podporuje toho druhého a naopak. Pro náš organizmus je důležitý jejich příjem v biologicky dostupné formě.

Nejdůležitější funkcí vitamínu K2 je zajištění pohybu vápníku v organizmu.

Jako nejlepší prevence řídnutí kostí je obvykle doporučováno užívání vápníku v kombinaci s vitamínem D3. Tato kombinace sice zvyšuje hustotu kostí, zároveň však může vést k zesílenému ukládání vápníku do krevních cév. Zmírnit toto riziko může právě vitamin K2, tedy přesněji enzym, jehož je součástí. Ten umí aktivovat několik bílkovin, které pomáhají regulovat metabolismus vápníku v těle, odvádět ho z měkkých tkání, tedy především z tepen a žil. Vitamín K2 tak hraje dvojí roli: jednak pomáhá zvyšovat pevnost kostí a pak také čistit cévy.

Přejeme vám hodně zdraví

Vaše Diochi

 

Regenerace ve Sféře ®

linka zluta

sfera

Nemoci můžeme předejít, když vyrovnáme nedostatek energie v meridiánech. Cílem našich ryze českých přípravků je zharmonizovat energetickou síť dříve, než dojde k dlouhodobému energetickému úbytku.

 

Diochi Řecký Pentagram ®

linka zluta

pentagram

Regenerační systém, který celistvě pomáhá řešit důsledky zánětu projevujícího se oslabením energetického systému člověka. Pentagram začíná Alfou a končí Omegou, neboť člověk je Alfa i Omega všeho!